Pamokų laikas:

  1. 8.30-9.15,
  2. 9.25-10.10,
  3. 10.20-11.05,
  4. 11.25-12.10,
  5. 12.25-13.10,
  6. 13.15-14.00,
  7. 14.05-14.50.

Pamokų tvarkaraščiai

Mes naudojame

Mus rasite

Žemėje gyven(o)a žmogus

„Vėl saulelė atkopdama budino visą svietą ir žiemos šaltos triūsus pargriaudama juokėsi“.

Kristijonas Donelaitis

Kovo 20 dieną visus Gelvonų vidurinės mokyklos mokinius bei mokytojus kviečiau paminėti Žemės dieną. Akcentavau, jog šią dieną prasideda astronominis pavasaris, kai diena susilygina su naktimi. Būtent šią dieną aplinkosaugininkai būna aktyvesni akcijose, žmonės skatinami labiau prižiūrėti gamtą, politikai atkreipia dėmesį apie gamtos išsaugojimo įstatymus, mokyklose Žemės dieną paminime įvairiais renginiais.

Žemė – tai planeta, kurioje gyvena žmonės. „Žemėje gyven(o) žmogus“ pasirinkau todėl, kad būtent žmogus turi draugauti su gamta, jai padėti klestėti. Įvairios stichijos , griaunančios žmogaus patogų gyvenimą, kyla ne iš bet kur, o iš žmogaus rankos sukeltų padarinių. Mokytoja J. Garnienė su 9-okėmis pagamino stilizuotą Žemės gaublį. Įvairiomis spalvomis merginos pavaizdavo Žemės grožį ir tobulumą.

Pagrindinis pavasario darbas – iškelti inkilus. Kas jei ne žmogus sutiks grįžtančius paukščius ir svetingai juos priims. Mokytojas K. Stankevičius su mokiniais iškėlė 20 inkilų, kuriuose tuoktuves galės švęsti plunksnuočiai.

Tiriamoji veikla – pagrindinis dalykas, kai mokiniai susipažįsta su aplinka. 11-os klasės merginos atliko tyrimus su augalais. Kelias savaites atlikusios eksperimentus, merginos skaidrėse pateikė išvadas apie augalų vegetacijos ypatumus. Nuotaikingas filmukas apie tabako žalą jaunam organizmui, rūkorius nuteikė pesimistiškai. Manau, jie susimąstė kiek žavių gyvenimo akimirkų praranda sutraukę po cigaretę.

Pagal galimybes dalyvaujame konkursuose. 5-kai dalyvaus nuostabiame konkurse „Mūsų žalioji palangė“. Kodėl ji nuostabi? O todėl, kad čia galima pateikti savo auginamų gėlių kolekcijas, o gal net sukurti įdomius personažus. Mes taip ir padarėme. Daiginome pipirmėtės sėklas vazonėliuose, ne bet kokiuose, o stilizuotuose.

O kaip praktika be teorijos? Galimybę patikrinti biologines žinias olimpiadoje gali 9 – 12 klasės mokiniai. Šią dieną mūsų mokykloje vyko gamtos olimpiada 5-6 klasėms ir biologijos olimpiada 7-8 klasėms. Norėčiau pasidžiaugti kartu su tėveliais 5-oko D.Jakšto sumanumu, 6-okė G.Vindašiūtė stebina savo idėjomis visus mokytojus, 7-okė G.Martikonytė kruopšti, tikslingai besimokanti, o 8-okas L. Valavičius, nors ir judrus vaikinas, tačiau biologines žinias parodė puikiai. 11-12 klasių merginos per technologijų pamokas iš molio gamino suvenyrus. Simboliški, Žemės dieną atspindintys, suvenyrai puikavosi olimpiados nugalėtojų rankose.

Kartu mes tikrai galime viską. Mokiniai dalyvavo apklausoje, kurioje rinko nominantus. Pirmoji nominacija „Mūsų mokyklos protinguolis“. Mokiniai labai atsakingai rinko ir dideliu šuoliu į priekį išrinko 12-os klasės mokinę L.Rutkauskaitę. Laura, tu tikras pavyzdys mūsų mokykloje, džiaugiamės už tave. „Mūsų mokyklos linksmuolis“ – R. Čereška. Ko jau ko, bet šypsenos jam pavydi visi. Sudėtingiausia nominacija „Mokyklos atsakingiausi“ vienbalsiai išrinktos direktorė bei direktorės pavaduotoja. Apdovanojome savomis rankomis gamintais suvenyrais.

O ar mokiniai suvokia kokioje Žemėje gyvena ? 9-12 klasės dalyvavo viktorinoje „Žmogaus būtis Žemėje“. Intelekto, mąstymo viktorinoje galėjo atsiskleisti visi. Pramogos, gamtosauga, žinios, ekologija, maistas- viskas susiję su Žemės teikiamomis gėrybėmis bei žmogumi.

Veiklos tiek daug, jo per vieną diena nesuspėjome atlikti. Jei švęsti tai švęsti. Penktadienį mokytojas K.Stankevičius visas klases patikrino civilinės saugos varžybose. Na kas ten žino, gal Žemė sugalvos pasijuokti iš žmogaus. Patikėkite, dujokaukę užsidėti nori kiekvienas, bent pabandyti koks jausmas, o gal kvėpuoti negalėsi, o gal akys atrodys dailiau, pro dujokaukės akinius.

Mokykla- čia mokomės visi , dirbame, sprendžiame sudėtingas problemas, žaidžiame. Mes Žemės vaikai, o vaikai gimsta iš stebuklų susiliejimo, kurie prisiliečia prie Žemės. Vadinasi, kurkime stebuklus ir didžiuokimės, kad mes dar gyvename Žemėje.

Biologijos mokytoja metodininkė Sondra Bartulienė

no images were found