Pamokų laikas:

  1. 8.30-9.15,
  2. 9.25-10.10,
  3. 10.20-11.05,
  4. 11.25-12.10,
  5. 12.25-13.10,
  6. 13.15-14.00,
  7. 14.05-14.50.

Pamokų tvarkaraščiai

Mes naudojame

Mus rasite

Edukacinė programa „Ir tada buvo Žalgiris…“

Mokyklų partnerysčių projektai – tai mokyklų bendradarbiavimo projektai, kurie jungia bendrai veiklai mokymo institucijas iš „Mokymosi visą gyvenimą“ programoje dalyvaujančių šalių. Partnerysčių projektų metu, bendradarbiaudami su kolegomis iš kitų šalių, pedagogai ir mokiniai turi galimybę pažinti kitas kultūras, tobulinti užsienio kalbų žinias, pasidalinti patirtimi, naujoviškomis mokymo praktikomis.

Širvintų rajono Gelvonų vidurinė mokykla – viena iš COMENIUS daugiašalės partnerystės projekto „Mūsų kelias į laisvę: nuo totalitarizmo iki demokratijos“ dalyvė. Šio projekto dėka mokiniai ir mokytojai turi puikią galimybę ne tik parodyti puikias užsienio kalbos žinias, išreikšti save, bet ir pakeliauti.

Vos spėję atsikvėpti po turiningos kelionės į Vokietiją, projekto dalyvių vėl laukė išvyka, tik šį kartą netolima – į Anykščius. Kelionė į Anykščius – puiki galimybė pasisemti naujų žinių ir idėjų, kurios pravers ruošiant namų darbus, kuriuos mokiniai pristatys susitikimo su projekto partneriais Kroatijoje metu.

2013 m. balandžio 12 d. mes, minėto projekto dalyviai (9-12 klasių mokiniai, anglų kalbos mokytoja metodininkė J. Balukevičienė ir lietuvių kalbos mokytoja J. Striškienė), išvykome į Anykščius. Anykščiai – tai miestas, kuris mūsų mokyklos mokiniams gerai pažįstamas ir iš kurio visada grįžtame geros nuotaikos, nes patiriame arba sužinome ką nors nauja. Nenuostabu, jog ir šį kartą tikėjomės kažko, kas paliks neišdildomą įspūdį.

Vos atvykę į Niūronių kaimą, iškart patraukėme link Legų sodybos. Čia mūsų laukė įdomi edukacinė programa „Ir tada buvo Žalgiris“. Prie trobos jau laukė gaspadoriai, kurie nuoširdžiai pakvietė mus užsukti į vidų.

Viduje, kaip ir įprasta kaimiškoje troboje, buvo šilta ir jauku. Sušalę mūsų veidai greit nuo šilumos paraudo. Kol dairėmės ir bandėme apsiprasti su nauja vieta, šeimininkas pasakojo apie prieškarį, tautos partizaninį karą (gyvenimą slapstantis, kovas, ryšininkų veiklą). Mokiniai sužinojo daug įdomių faktų apie to meto tikrovę. Gaspadorių karts nuo karto pataisydavo arba paporindavo ir šeimininkė, kuri tuo metu kuitėsi prie krosnies ir ruošė pietus šeimynai ir svečiams.

Beklausydami įdomių šeimininkų pasakojimų, sulaukėme ir svečių – dviejų partizanų. Atvykėliai taip pat papasakojo daug įdomių dalykų apie partizanų gyvenimo ypatybes, kartu su mumis valgė kopūstienę, krosnyje keptas bulves ir duoną. Po sočių pietų šeimininkas parodė slėptuvę, kurioje buvo laikomi svarbūs dokumentai. Kiek vėliau partizanai pasiūlė kartu padainuoti partizanines dainas. Šioje situacijoje dainos įgavo visai kitokią prasmę, labiau įsijautėme į to laikmečio dvasią.

Kai skaniai užvalgėme ir pasiklausėme įdomių pasakojimų, buvome pakviesti apžiūrėti bunkerio, kuriame partizanai slapstėsi. Iš pradžių pamanėme, jog atvykėliai juokauja, bet vėliau paaiškėjo, kad ne. Tad turėjome puikią progą pamatyti, kaip realiai atrodo bunkeris. Dvyliktokė M. Balukevičiūtė išdrįso net įlįsti į vidų. Ši programos dalis mus išties nustebino.

Apžiūrėję bunkerį, aplankėme partizanų kapus kaimo kapinaitėse, pasimeldėme už mirusiuosius.

Apsilankymu kapinaitėse programa ir pasibaigė. Įsiamžinę visi kartu prie bunkerio, patraukėme vėl link Legų sodybos, kad galėtume atsisveikinti su šeimininkais. Ir visai nenustebome, jog tradiciškai namõ iš Anykščių grįžome geros nuotaikos.

Jurgita Striškienė,
COMENIUS projekto narė

no images were found